Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

PES-POMOCNÍk

Takto som začala

Jana Zekuciová

Vytvorte si vlastný odkaz

Som Ťažko zdravotne postihnutá a v mojom živote mi pomáha vodiaco - asistenčný pes - pudel Timothy Bruzovské údolí.
Mnoho krát ma v minulosti  prepadali depresie kým som nemala psa. Svalové ochorenie a s tým spojené komplikácie znášam lepšie keď viem, že nie som sama a niekomu na mne záleží. Už dva a pol roka sedím na invalidnom vozíčku, ale aj keď ma dosť všetko obmedzuje - snažím sa nevšímať si to. Vždy vravievam - treba hľadať ako sa čo dá a nie ako čo nejde. Timi ma naučil väčšej zodpovednosti, ako o neho tak aj o seba. Vďaka Timimu si vážim svoj život a snažím sa prežiť každý deň na plno. Depresie sú pre mňa už iba minulosť na ktorú veľmi rada zabúdam. Už nezáleží na tom čo bolo - ale na tom čo je a bude. Prioritou je u mňa  vždy prítomnosť a chvíle, ktoré môžem prežiť spolu so svojím psom.
Kvôli zrakovej vade (glaukóm) mám problém sa orientovať vonku sama, lebo ak je ostrejšie slnko, alebo viacej šero tak nevidím skoro nič, ale našťastie mi pri tom pomáha Timi a vždy všade dorazíme bezpečne.
Svalové ochorenie mi spôsobuje občas problémy  v noci s dýchaním, ale aj pri tom je našťastie pri mne Timi a ak hlboko zaspím a prestanem na chvíľu dýchať on na mňa vyskočí, alebo začne štekať - takže nakoniec všetko dobre dopadne.

Život nie je ľahký, ale netreba si ho viacej priťažovať. Každý deň žijem tak, aby som sa cítila potrebná.
 
TOPlist