Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

PES-POMOCNÍk

Spoznávanie

Jana Zekuciová

Vytvorte si vlastný odkaz

Prvý krát keď som sa dotkla Timiho srsti bol pre mňa dňom radosti. Jediné čo som túžila v tom momente urobiť - bolo objať ho. Ešte ma ani nepoznal a dá sa povedať, že som sa na neho  "vrhla." Neuvedomovala som si, že je to pes a predsa ma nebude vítať ako starú známu, alebo - že ma bude milovať hneď na prvý moment. Mojím prekvapením ale bolo keď sa mi nechal objať a zobral odo mňa odmenu. Kúpila som ju na  získanie Timiho pozornosti - teraz viem,  že on nezoberie od cudzích nič - iba ak mu to sama dovolím.
Keď som konečne došla domov ku manželom Čermákovým - dovolili mi byť s Timi spolu v jednej izbe - kde sa mi Timino nechal hladkať a škrabkať - páčilo sa nám to obom. Začala som postupne spoznávať jeho povahu. Boli sme sa prejsť pod dozorom cvičiteľky Zdenky Čermákovej po Bratislave a Timino na mňa dával pozor už hneď od začiatku aj keď kontroloval či je blízko Zdenka, lebo aj o ňu sa bál -veď to bola aj
jeho  "rodina. Mohla som si vyskúšať ako Timi pracuje a poprípade ak by bolo potrebné aby sa ešte dotiahli nejaké nedostatky aj keď osobne som žiadne nebadala. Zastavil mi každú drobnosť na chodníku a dával pozor pred náhodným zakopnutím - v tej dobe som ešte chodila a skúšala som ako mi Timi bude vedieť udržať stabilitu. Ak sa niekde nachádzal schod, alebo nejaký obrubník skúšala som či ma udrží a či sa môžem jemne o neho oprieť - boli vo mne obavy a strach či ho náhodou nezlomím - veď je to pudel a napadlo ma iba, že je to slabý pes. Ale znovu ma prekvapil, keď hrozil pád - udržal ma a zostal stáť - takže som nespadla. Chcela som vedieť v čom všetkom mi bude vedieť Timi pomôcť a či sa neho budem môcť spoľahnúť. Musím priznať, že neľutujem a patrím medzi šťastnejších ľudí.

Toto bolo vlastne moje prvé stretnutie s Timim a začali návštevy u Timiho ešte v tej dobe s jeho "rodinou"  aby som ho spoznala čo najviac a on mňa než ku mne príde - aby to bolo ľahšie pre nás oboch. 
 

TOPlist