Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

PES-POMOCNÍk

Rody a Zuzka

Jana Zekuciová

Vytvorte si vlastný odkaz

Bolo to ôsmeho augusta, keď Rody - (ELROY LADY BLACK QUEEN)-Kráľovský pudel - urobil skúšky a manželia Čermákoví zo združenia PES ČLOVEKU - mi ho doviezli do Hriňovej. Ja som bola veľmi šťastná, keď že som sa Rodyho nemohla dočkať. Šesť mesiacov čakania bolo pre mňa pridlho a všetci mi vraveli, aby som sa nebála, že to prejde rýchlo a aj tak bolo.
   Pár dní v Hriňovej pobudla cvičiteľka Zdenka Čermáková, aby nám pomohla sa spolu zohrať a prešla s nami všetky trasy, ktoré používam bežne po Hriňovej. Ja som sa veľmi bála, že či ho nezoberú naspäť, ale našťastie sa tak nestalo. Rody je môj prvý vodiaci pes a musela som sa naučiť ako sa stará o psa, ale hlavne bolo potrebné aby som sa vedela pohybovať bezpečne sama so psom. Ku koncu týždňa nám povedala, že sme sa dobre zohrali, že sa snažím a ide nám to veľmi dobre. S Rodym som veľmi spokojná hoci sa niekedy stane, že ma buť neposlúchne alebo sa niekde zamotáme, ale to sa stáva snáď každému nevidiacemu, ktorý má vodiaceho psa. Bude vám to možno smiešne ale ja zvyknem nazývať Rodyho aj mojim miláčikom, lebo on je taký môj štvornohý miláčik. Ešte rozpoviem príbeh čo sa mi stal. Jedného dňa prišiel môj priateľ Peťko k nám domov a na druhý deň ako sme tak spolu sedeli na posteli - hovorila som mu, že je moja láska a Rody začal po nás vyskakovať, proste žiarlil. Tak potom som aj Rodymu povedala, že je môj. Nakoniec z toho vyšlo, že obidvaja sú moji miláčikovia.
 No a ako by som zhodnotila svoj život s Rodym? No je to neodmysliteľná súčasť môjho života, už by som si bez neho nevedela predstaviť prechádzky po vonku a chodenie po nákupoch, je to proste môj pomocník, ktorého by som si nedala za nič nasvete. Veľmi Rodyho chválim a mrzí ma, ak sa stane, že so mnou nemôže niekam ísť. No ale potom tá radosť aká je, keď prídem domov tak ma začane veselo vítať.
 Dúfam, že sa vám tento môj článok aspoň trochu zapáči.
Zuzana Kamenská
 
 
TOPlist