Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

PES-POMOCNÍk

Majstrovstvá vo výkone - Praha

Jana Zekuciová

Vytvorte si vlastný odkaz

6. septembra - sme sa malá pozvaná skupinka zo slovenska zúčastnili majstrovstiev vo výkone vodiacich psov v Prahe. Boli sme dve plne naložené autá ľudí, psov a osobných vecí. Z  Bratislavy sme vyrazili v piatok ráno a dorazili sme do výcvikového strediska v Prahe neskoro popoludní.
Tieto Majstrovstvá boli posledné ktorých som sa zúčastnila ešte ako chodiaca. Tušila som, že v najbližšej dobe nebudem mať možnosť dostať tak ďaleko od domova. Mala som dosť veľké problémy, lebo svalové ochorenie zhoršovalo stabilitu chôdze. Pocity napätia padli až v deň súťaže keď už bolo po všetkom.
 
 
Stres ktorý bol vo mne prechádzal aj na Timiho - veď vodítko je taký hromozvod pocitov. Skončili sme predposlední, ale boli sme radi, že sme mohli ísť spolu tak ďaleko od domova. Štefan Belík zvíťazil aj v Čechách - to potešilo celú našu malú výpravu. Vidno, že Tonyho pravidelne precvičuje. 
 
Bol s nami aj Jozef Kán ( Dodo) so svojím asistenčným psom Fredym. Fredy a Timo sú taký naši závisláci a nevedia bez nás dlho byť. Jaro Čermák ich brával spoločne venčiť, ale ihneď ako mali možnosť ušli za nami. 
 
Praha je naozaj veľké a rušné mesto v ktorom je ťažké sa orientovať. Aspoň pre mňa to bol problém.
V nedeľu skorých ranných hodinách sme vyrazili naspäť domov. Prišli sme unavení, ale bohatší o nejaký ten zážitok. 
 

TOPlist