Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

PES-POMOCNÍk

Majstrovstvá 2008 BB

Jana Zekuciová

Vytvorte si vlastný odkaz

MVVVP - Banská Bystrica 2008 - každý rok sa stretávame pred Medzinárodnými majstrovstvami vo výkone vodiacich a asistenčných psoch na týždenných sústredeniach držitelia týchto pomocníkov. Celý pobyt si môžeme preskúšať na nových miestach ako naši psi pracujú a ak niekto potrebuje niečo dotiahnuť vždy nám pomôžu cvičitelia ktorí sú pri nás. Prichystali nám prekážkové dráhy na ktorých sa potrápili ako my tak aj psi.
Všetko pre nás usporiadalo  združenie pes človeku, ktorému patrí veľká vďaka. 
 
Týždeň ktorý trávime spoločne prežívame rôzne zážitky. Najprv sa všetci privítajú a naši psi ukážu všetkým okolo ako vedia neposlúchať. Keď sa konečne aj oni oňuchali a vybehali - boli zrazu viac kľudní a mohli sme sa ubytovať. Postarala sa o nás Zdenka Čermáková, Zuzka Pristyáková,  Hanka Baranovičová, Jaroslav Čermák a všetkých týchto koordinoval prezident združenia Štefan Belík s riaditeľkou Zuzkou Kútikovou.
V rozhovoroch sa vymieňali rôzne skúsenosti, zážitky a poznatky. Takže sme boli znovu o niečo viac múdrejší. Niektorí z nás už žijú spolu so svojím pomocníkom niekoľko rokov a preto tých vedomostí majú oveľa viac a vedia dobre poradiť tým menej skúseným.
Zažili sme aj jeden krásny nezabudnuteľný deň - splavovali sme Hron : - dali nám záchranné vesty a mohlo sa nasadať do raftov. Všetci pádlovali a kým sa došlo do cieľa mali poniektorý pľuzgiere.

V sobotu - Deň D 
to všetko začalo. Zoradili sme sa na námestí v Banskej Bystrici a čakali na štart. Prvá bola poslušnosť (sadni, ľahni ,vstaň, aport, obraty, odloženie) a mohlo nasledovať samotné vodenie po okolitých uliciach. Nebolo to jednoduché, lebo nám okrem toho, že nepoznáme mesto sťažili rozhodcovia podmienky postavením prekážok na trasách. Aby súťaž prebiehala pre všetkých zúčastnených spravodlivo či už nevidiacich, alebo slabozrakých- dostal každý klapky na oči. 
 
 
 
Mali sme tu aj súťažiaceho hosťa z Čiech a to Adelku Šperlíkovú ktorá predviedla tanec so svojou border kóliou Mikim.
Rozhodcov sme mali  pozvaných zo zahraničia ( z Čiech) , ktorí boli ochotní prejsť  trasu v horúčave aj niekoľko krát.
Neskoro v popoludňajších hodinách sme skončili a po zoradení sa na námestí nasledovalo vyhlásenie výsledkov. Za celý deň sa predviedlo čo dokážu naši štvornohí priatelia aj keď nemôže byť každý na prvom mieste. Veď ani nezáleží na tom byť prvý, ale zúčastniť sa a ukázať ako  sa pohybujeme  so svojimi pomocníkmi.

Na prvom mieste sa umiestnila Adelka Šperlíková s Mikim, na druhom Števo Belík s Eltonom a na treťom Janka Zekuciová s Timim.
Prví traja slovenskí súťažiaci sa týmto klasifikovali  na Majstrovstvá vo výkone vodiacich psov v zahraničí - a to Štefan Belík s Tonym, JankaZekuciová s Timim a Marika Pristachová s Vopi.
Po skončení celého ťažkého dňa sme mali príjemné posedenie. Porozprávali sme si svoje dojmi,pocity a pohostili sa občerstvením ktoré nám prichystali.  V nedeľu po raňajkách sme sa rozlúčili a odchádzali domov obohatení zážitkami a dobrými dojmami. 
  
Na koniec ešte pridávam nejaké tie zábery s celotýždenného pobytu na sústredení aj reportáž odvysielanú na Rádiu Regina-príjemné pozeranie a počúvanie
  

TOPlist